ניקוי ריפודים

     

 להצעת מחיר

לפרטים\הצעת מחיר
שם:
טלפון:
מייל:
כתובת:
הודעה:
שלח נקה טופס

ניקוי ריפודים

יש לכם ספות וכורסאות מרופדות ? האם ראש הכסא שלכם מרופד בחומר מיוחד כמו בד נדיר ומיוחד? ייתכן כי במקרה של לכלוך, גוף הרהיט עדיין נקי, ויש להסיר לכלוך מן הריפוד בלבד. ריפוד רהיטים מכיל שני סוגים: ריפוד קבוע, התפור לרהיט עצמו, ללא אפשרות הסרה. הדבר נפוץ בכיסאות היוקרה, הספות והכורסאות. הסוג השני מצוי בספות וכורסאות בלבד, והוא ריפוד ידני: חפץ בד דמוי סדין, אך יפה ומחויט ממנו, המורכב על הספה או הכורסא שלכם לפי מידותיהן. ריפוד זה קל יותר לניקיון, וכל שנדרש מכם הוא להסירו מן הספא או הכורסא. אנשים רבים עושים טעות ומכבסים אותו במכונת הכביסה. מעשה זה הוא טעות מרה שכן זה יכול לפגוע בעבודת החייטות האומנותית, ולפרום פיתוחים שלה. בנוסף, ישנה הסכנה שהוא יתערבב עם בגדים בצבעים אחרים וייצא עם כתמים מהמכונה. במאמר זה נעסוק בשני פרקים: ניקוי ריפודים קבועים וניקוי ריפודים ידניים:

ניקוי ריפודים קבועים

כפי שהוסבר במבוא, מדובר בריפודים אשר מהווים חלק אינטגרלי מפרטי הריהוט שלכם, ללא יכולת הסרה. המצב המתואר בפסקה זו הוא מצב בו ניקיתם את הבית, ועברתם על גוף הרהיטים, אך בחלק היפה שלהם, המרופד בד, לא צלח מעשה ידכם, והוא נשאר רווי אבק וכתמים. במקרה זה – עליכם לרכוש שואב אבק ידני המסוגל לעבוד גם ללא חיבור לחשמל ולעבור במשך כ 6 דקות על הרהיט המלוכלך. לאחר מכן יש להטעין את המכשיר, ולעבור על הריהוט עם מטאטא מכני. מטאטא זה אינו זקוק ליעה, והוא שואב את האבק והלכלוך לתוכו. במקרה של כתמים קשים ודביקים מוטב לסור לחנות ניקוי רהיטים ולהשאיר שם את הרהיט לטיפול אנשי מקצוע.

ניקוי ריפודים ידניים

ריפודים ידניים הם משטחי בד ארוגים וסרוגים בצורה אומנותית, המונחים על הרהיטים עצמם. אנשים הקונים עבודת אומנות זו קונים אותה בהתאם למידות הרהיט לו היא מיועדת. כפי שצויין במבוא, זו טעות קשה להכניס את הפריט האומנותי והיפה למכונת הכביסה בשל הסכנה שהפיתוחים שנוצרו בסריגה האומנותית ייפרמו, וכן הסכנה שצבעים של בגדים אחרים ישאירו כתמים. הדרך הטובה לנקות זאת היא ביד: לעבור ידנית עם מים וסבון או מכונת שטיפה ידנית ביתית. רצוי להשתמש במכונת שטיפה בלחץ במידה ומדובר בכתמים דביקים וקשים להסרה. לאחר מכן יש להניח את הריפוד לייבוש על חבל הכביסה.